בית WordPress רכישת דומיין בינלאומי
דומיין בינלאומי

איפה הכי כדאי לרכוש דומיין בינלאומי ?

אחת הפעולות הראשוניות שבעל אתר צריך לעשות לפני שהוא מקים את האתר שלו היא לבחור דומיין לאתר. כאשר אנו מדברים על דומיין אנחנו למעשה מדברים על שם מסוים אשר מקושר לכתובת IP פיזית שקיימת באינטרנט, הדומיין משמש כמזהה של האתר וכך הגולשים באינטרנט יכולים לזהות את האתר בפעם הבאה שיכנסו אליו, כמו כן הדומיין מאפשר לגולשים להיכנס לאתר בדרך מהירה ונוחה. לא קיימים באינטרנט שני דומיינים זהים, כל דומיין הוא ייחודי ואין דומה לו. על מנת לרשום דומיין חדש במדינת ישראל יש לפנות אל רשם הדומיינים הישראלי, על מנת לרשום דומיין בינלאומי יש לפנות אל רשם הדומיינים העולמי או שניתן לפנות לארגונים שונים, חברות שונות ועסקים מסוימים אשר קיבלו מרשם הדומיינים הבינלאומי את הסמכות לרשום דומיינים. גם רשם הדומיינים הישראלי קיבל מרשם הדומיינים העולמי את הסמכות לרשום דומיינים במדינת ישראל. 

כיום ניתן למנות כמות גדולה של חברות ועסקים אשר מציעות רישום של דומיינים בינלאומיים,
חלק מן החברות הללו הן מומלצות וחלק מהן מומלצות הרבה פחות.
ריכזנו עבורכם מידע בנוגע למספר חברות שונות אשר מציעות רישום של דומיינים. 

 

סיומות של דומיינים – על ההבדלים בין הסיומות השונות

 

בשנים הראשונות בהן קם האינטרנט, מספר הסיומות של הדומיינים היה מועט, הסיומות הנפוצות ביותר באותה תקופה היו: org,com,net, אך במהלך התקופה האחרונה מתחילות להופיע יותר ויותר סיומות חדשות, על פי הערכות שנעשו על ידי מומחים, כמות הסיומות של הדומיינים תכפיל את עצמה ואפילו תשלש את עצמה במהלך השנים הקרובות. כבר בימים אלו אנו יכולים לראות עשרות אם לא מאות סיומות אפשריות לדומיינים, נהוג לחלק את סיומות אלה לשלוש קבוצות עיקריות:

 

  • סיומות רשמיות – סיומות רשמיות הן למעשה הסיומות הנפוצות ביותר של דומיינים. חלק מן הסיומות הללו הן: com – סיומת זו מייצגת את המושג Commerce ולאורך השנים סיומת זו הפכה להיות הפופולרית ביותר בעולם לאתרי אינטרנט, org – סיומת זו מייצגת את המושג Organization, במרבית המקרים סיומת זו תופיע באתרים אשר מייצגים ארגונים פורמליים שונים, עמותות וכן הלאה. Net – סיומת זו מייצגת את המושג Network, הסיומת Net הייתה פופולרית יותר בעבר אך בשל ההתפתחות של סיומות האינטרנט היא נעשתה פחות פופולרית. כמובן שמעבר לסיומות הללו ניתן למנות את שלל סיומות רשמיות אך אלו הסיומות הרשמיות הנפוצות ביותר כיום.


  • סיומות לפי מדינה – סיומות לפי מדינה הן למעשה סיומות המייצגות את המדינה אליה פונה האתר. סיומות לפי מדינה מיוצגות על ידי קוד באורך של 2 אותיות אשר שייך לכל מדינה, לצורך הדוגמא: הקוד של מדינת ישראל הוא IL, הקוד של מדינת גרמניה הוא DE, הקוד של רוסיה הוא RU וכן הלאה. 


  • סיומות לפי נושא – סיומות לפי נושא הן למעשה סיומות המציגות נושא ספציפי או תחום ספציפי. לצורך הדוגמא: הסיומת info היא סיומת המייצגת אתרים שמעבירים מידע, הסיומת Travel היא סיומת המייצגת אתרים אשר עוסקים בטיולים ותיירות וכן הלאה. 

 

יש לציין כי הבחירה שלכם בדומיין כלשהו, לא משנה אם הוא דומיין ישראלי הוא דומיין בינלאומי, לא מחייבת אתכם להתאים את האתר שלכם לסוג הדומיין שלו, לא קיים פיקוח על נושא זה, אם הדומיין שלכם יהיה עם סיומת Travel אך בפועל האתר שלכם יעסוק בנגרות לצורך העניין, אתם יכולים להיות רגועים  ובטוחים כי האתר שלכם לא יסגר. אך חשוב להבין כי המטרה העיקרית של התרחבות הסיומות של הדומיינים היא להעניק לכל בעלי האתרים בארץ ובעולם את האופציה למתג את אתר האינטרנט שלהם וליצור רושם איכותי וחזק על הגולשים באמצעות הדומיין של האתר. 

 

כיצד רוכשים דומיין בינלאומי ומהם המחירים?

 

על מנת לרכוש דומיין בינלאומי ראשית עליכם לקבל אישור מרשם הדומיינים העולמי או שתוכלו לרכוש את הדומיין מחברה או עסק אשר מחזיקים בסמכות לרשום דומיינים בינלאומיים דרך המערכת שלהם. עליכם להבין כי כל חברה או כל עסק יכולים לגבות מחירים שונים בנוגע לרישום הדומיינים, כמו כן גם הנוחות של הרישום משתנה בין בתי העסק. כדי להקל עליכם בחיפוש אחר חברה איכותית לרישום דומיינים בינלאומיים, אספנו עבורכם מידע בנוגע לארבעת החברות המובילות בעולם ברישום דומיינים בינלאומיים. 

 

כאשר עורכים השוואה בין חברות דומיינים שונות, ניתן להשוות בין כמות עצומה של קריטריונים שונים, החברות הבאות שנציג בפניכם נבדקו בארבעה קריטריונים שונים הלא הם: רמת השירות והתמיכה של החברה, המחיר של החברה, ממשק המערכת של החברה ומתנות חינמיות שמקבל הלקוח כאשר הוא רוכש דומיין מן החברה. 

 

חברת GoDaddy

 

חברת GoDaddy נחשבת לחברה העשירה ביותר בענף רישום הדומיינים, השווי שלה גבוה מ-5 מיליארד דולר והיא עוסקת בעוד תחומים מעבר לרישום דומיינים. בענף רישום הדומיינים חברת GoDaddy מציעה את המחיר הזול ביותר לרישום של דומיין עם סיומת Com, העלות שהיא מציעה לרישום של דומיין כזה היא: 0.01 דולר על השנה הראשונה, במידה ותרצו לחדש את הדומיין לעוד שנים נוספות ,יהיה עליכם לשלם 18.99 דולר לכל חידוש שתבצעו לדומיין. 

רמת השירות והתמיכה בחברת GoDaddy היא לא הטובה ביותר שניתן למצוא, כנראה שתקבלו הצעות רבות לשדרוגים ומוצרים שונים במסגרת תהליך הצ'ק אאוט שלכם, כמו כן הדף בו מבצעים את רכישת הדומיין נפתח בלשונית חדשה ממש כאילו מדובר על אתר שונה, נקודה לא מובנת ולא יעילה כלל. 

גם המערכת של חברת GoDaddy היא לא המערכת הנוחה ביותר לעבוד איתה, למרות זאת קיים יתרון לחברה בנקודה זו והוא שמדובר בחברה ענקית ומוכרת מאוד ברחבי העולם, בשל כך אתם יכולים למצוא אינספור מדריכים ותמיכות שונות בנוגע לשימוש במערכת. 

כאשר מבצעים רכישת דומיין בחברת GoDaddy לא מקבלים אף מתנה במעמד הרכישה – זוהי אחת הסיבות לכך שדומיין בחברה זו נמכר במחיר של 0.01 דולר, המטרה של החברה היא לבצע מכירות נוספות ולהציע עוד שירותים של החברה לאחר שאתם רוכשים ממנה את הדומיין. 

תוכלו למצוא בחברה גם דומיינים חזקים יותר במחירים גבוהים יותר, לקוחות שונים של החברה סיפרו כי החברה עצמה מבצעת רכישות של דומיינים של לקוחות שאינם חידשו אותם, החברה עושה זאת כדי לייקר את המחיר של אותם דומיינים. 

 

חברת Name.com

 

חברת Name.com הינה חברה אמריקאית אשר מספקת מגוון רחב של שירותים שונים לרבות: רישומי דומיינים, אחסון של אתרים, SSL ועוד שירותים נוספים. המחיר שתידרשו לשלם על דומיין לשנה בחברת Name.com הוא 9.99 דולר. חברת Name.com אינה מספקת תמיכה לאורך כל שעות היום, התמיכה האנושית של החברה פועלת רק בשעות העבודה של האוכלוסייה האמריקאית והיא מתבצעת דרך המייל ולא דרך מענה טלפוני. מעבר לתמיכה במייל תוכלו למצוא כמות גדולה מאוד של מדריכים ושל עמודי שאלות תשובות בפלטפורמה של החברה. 

האתר של חברת Name.com הוא נוח מאוד לשימוש, הן מבחינת רישום דומיין והן מבחינת אחסון אתרים דרך החברה. 

חברת Name.com אינה מעניקה ללקוחותיה מתנות במעמד הרכישה מעבר לתעודת SSL חינמית ( דבר שדי נפוץ היום). 

 

לא משנה עד כמה הדומיין שלכם יהיה חזק ואיכותי, אם לא תאחסנו את האתר שלכם בחברת אחסון אתרים מקצועית ואיכותית, האתר שלכם יהיה איטי וכל הגולשים שיגיעו אליו יעזבו אותו לאחר מספר שניות שהם נמצאים בו. חברת יוגטה היא בעלת ניסיון של שנים רבות בתחום אחסון האתרים, השרתים של החברה הם מהירים במיוחד כך שאתם יכולים להיות בטוחים שהאתר שלכם ירוץ בצורה חלקה וללא תקיעות.